Dolar : Alış : 32.1203 / Satış : 32.1782
Euro : Alış : 34.9383 / Satış : 35.0013
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1007 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çankırı Ak Parti Gençlik Kolları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

06 Ocak 2020
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Çankırı Ak Parti Gençlik Kolları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Çankırı Ak Parti Gençlik Kolları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

AK Parti Gençlik kolları istişare ve değerlendireme toplantısını gerçekleştirdi. 

100. Yıl kültür merkezi’nde gerçekleştirilen istişare ve değerlendirme toplantısına AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Ak Parti Merkez İlçe Başka ı Bahri Kılıç, AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Burak Ak ve çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleştirildi.

  
Yapılan toplantıda değerlendirme toplantısının hayırlara vesile olması katılımcılar tarafından temenni edildi.


Topantıda konuşma yapan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Furkan Altuntaş, “Siyasette önemli olan;  ruhu genç, dinamik, atik, saygılı, çevresinde sevilen güler yüzlü ve çalışkan genç arkadaşlarımızla yol yürümektir. Siyaset o zaman daha da anlamlı hale gelecektir.Kalkınan ve her zaman ilerleyen bir Türkiye’de, siyaset hayatımızın aktörleri de değişmekte. Seçilme yaşı otuz yaşından on sekiz yaşına indirilmesiyle, genç nüfusun siyasete atılmasına büyük rol oynamıştır. Bu da siyasete belirli bir ivme kazandırılması demek, taze kan demektir. Bu nedendendir ki ülkemiz için çalışan gençlere yer vermeliyiz.” Dedi.


Konuşmasını sürdüren Altuntaş şu ifadelere de yer verdi:

 “Biliyoruz ki Türkiye siyasetinde gençlere verilen önemin artması, genç kardeşlerimizin siyasete olan ilgisini ve merakını da artırmıştır. Bu merak gençlerimizin ülke yönetiminde belirli yerlere getirerek bende varım dedirtiyor. Geçmişte siyaset içerisinde yer almayan gençler bugün siyasetin tam merkezinde rol almış durumda.  Ülkemiz siyaset arenasına baktığımızda, geçtiğimiz bir kaç sene öncesine kadar meydanlarda genç arkadaşlarımızı göremiyorduk. Ama şimdi meydanlarda göremediğimiz gençlerimiz artık mecliste yer alıyor.Peki Biz Çankırı’da neler yapıyoruz?

Sosyal sorumluluk projelerimizle, ilçe ziyaretlerimizle, teşkilat ziyaretlerimizle, kahvaltı programlarımızla, özel günlerde anlamlı buluşmalar gerçekleştirerek, her an sahada olmaya gayret ediyoruz. Çankırı gençliği için neler yapabiliriz bunu teşkilatımızla tartışıp büyüklerimize aktarıyoruz.Üniversiteli ve lise kardeşlerimizle  her hafta buluşarak davamızı, liderimizi, gayemizi hedeflerimizi anlatıp her geçen gün büyüyen ak gençlik ailemize, yeni gönüllüler ve üyeler kazandırıp teşkilatımızı iri ve diri tutuyoruz. 

Gençlik kolları istişare ve değerlendirme toplantımızla amacımız; birlik ve beraberliğimizin samimiyet ve sohbetimizin, daha güçlenmesi, teşkilat mensuplarımızın kaynaşması, istişare kültürümüzün artmasıdır. Bu doğrultuda sizlerin fikir ve görüşlerini alarak çalışmalarımıza yön vereceğiz. 

Şunu çok iyi bilmeliyiz ki, Milletlerin en büyük silahı, sahip oldukları genç nüfustur. Milletimiz de sahip olduğu genç nüfusla dünyanın en güçlü milleti olma yolunda emin adımlarla, yürüyüşünü sürdürmektedir. Bizler de AK GENÇLİK olarak devletimizi ve milletimizi ileriye götürebilmek için, elimizden geleni yapıyoruz.

Türk genci, tarihin her döneminde, içinde bulunduğu zorlukların üstesinden gelmeyi başarmıştır. 1071’de Malazgirt’te Alparslan zafer için gençlere güvendi ve yanılmadı; 1453’te Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethetmek için gençlerine güvendi, güveni boşa çıkmadı; 1915’te Çanakkale Savaşlarında milletimiz, gençliğe güvendi ve yanılmadı. Kurtuluş Savaşı’nda Mustafa Kemal Atatürk, özgürlük yolunda gençliğine güvendi ve onun güveni de boşa çıkmadı. 15 Temmuz 2016 da alçak Fetöcülerin darbe girişiminde Reis-i Cumhurumuz liderimiz Recep Tayyip ERDOĞAN biz gençlere güvendi ve onun güveninide boşa çıkarmadık, çıkarmayacağız.   

Bizler AK GENÇLİK olarak siyaset gençleşiyor Türkiye güçleniyor anlayışı ile Gençlik Kolları gibi bir okulda yetişip kendimize hedefler koyarak, önce yaşadığımız coğrafya’dan başlamak üzere, köylerimize, ilçelerimize, ilimize, ve milletimize hizmet edecek bir gençlik yetiştirmek için mücadele ediyoruz.

Vazgeçmeyin. Siyasetten soğumayın. Ülkeyi gelecekte sizler yöneteceksiniz. Şimdi yaşadığınız sıkıntıları not edin ve bir gün güçlü olduğunuzda bu sıkıntıları giderin. Böylece bizden sonra gelecek kuşaklar aynı sıkıntıları yaşamaz.

‘Böyle gelmiş, böyle gider’ demeyin sakın. İtirazınız varsa, susmayın. Yanlış varsa, düzeltmek için uğraşın. ‘Bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ derseniz, bir gün o yılan sizi sokar.Bu mücadelede önümüze çıkan engellere takılmadan, düşmeden, nifak tohumları ekenlere fırsat vermeden, önce millete ve gençliğe hizmet diyerek, elif gibi dimdik bu kutlu davada yılmadan yürümeye devam edeceğiz.

Recep Tayyip Erdoğan’ın,  ülkemiz ve milletimiz için yaptığı fedakârlıkların ve gösterdiği çabaların farkındayız. Onun bu şerefli mücadelesinin gelecek nesiller için olduğunun da bilincindeyiz. Bizler de Ak gençlik olarak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmayı hedeflemekteyiz. Bu hedefi gerçekleştirmek için boş durmamak gerektiğini de biliyoruz. Bu hedef için her birimiz bu kutlu yolda yürüyoruz.

Hepimizin hedefi büyük ve güçlü  bir Türkiye’dir. Bu yolda biz gençler olarak kendimize güveniyoruz, unutmayın ki gençlerini ihmal edenler geleceğini imha ederler, sizler de bizlere destek olun ve güvenin. Emin olun ki bu güveniniz hiçbir zaman boşa çıkmayacaktır. Günümüzde hala özlemini çeken, karanlık dimahlarında hayaller kuranlar olsa da, Türkiye’de artık hiçbirşey eskisi gibi olmuyor, olmayacak.

Davanın yükünü kaldıramayan, kerameti kendinde sanan ihanete sapan güruh ne kadar çabalasa da beyhude kalacak.

Bu davada yolunu kaybedenler, vefasızlığa düşenler olmuştur. Ama biz büyük AK Parti ailesi olarak Rabbimin izniyle Reisimizin yanından ve yolundan milim ayrılmadan rotamızda devam edeceğiz. Ama bu kutlu yolda yolunu şaşıranların esamesi dün olduğu gibi bundan sonra da okunmayacaktır.Bizim her zaman davamız Türkiye, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan….

Sözlerime son verirken; Bugün programımıza katılarak bizlere eşlik eden kıymetli büyüklerime ve birbirinden değerli genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. İstişare ve değerlendirme toplantımızın hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum bu vesileyle her birinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.”


Yapılan toplantıda divan teşekkülüne ise Divan Başkanı Hüseyin KILIÇ Gençlik Kolları İl Teşkilat Başkanı, Katip üye Munise kayabaşı Gençlik Kolları İl sekreteri, Katip üye Fatih YAVUZ Ilgaz İlçe Gençlik Kolları Başkanı seçildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi