Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Cami ve Gençlik Buluşması ile Sona Erdi

07 Ekim 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Camiler ve Din Görevlileri Haftası Cami ve Gençlik Buluşması ile Sona Erdi
Camiler ve Din Görevlileri Haftası Cami ve Gençlik Buluşması ile Sona Erdi

05 Ekim 2018 Cuma günü Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında cami ve gençlik buluşması Ahmet Yesevi Camii’nde gerçekleşti. Programa Sayın Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, Belediye Başkan Yardımcısı, İl Defterdarı, İl Milli Eğitim Müdürü, İmam-Hatip Lisesi Müdürü ile İl Müftü Yardımcısı Hasan LİMON, Vaizler, Şube Müdürleri ve diğer daire personeli de katıldı. Sabah ezanının okunması ile Ahmet Yesevi Camii’ni dolduran manevi rehberler refakatinde gelen, KYK İl Müdürlüğü Yurtlarında kalan Kız ve erkek Öğrenciler ilevatandaşlarımız camiyi şenlendirdiler.

Yasin-i Şerif tilaveti ardından birlikte sabah namazını eda eden cemaate, İl Müftümüz Bürhan KELEŞ tarafından haftanın ana teması olan “Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler” konusunda sohbet gerçekleştirildi. Hafta münasebetiyle geçmişte görev yapan merhum hocalarımızı rahmet ve minnetle anarak, hâlihazırda görevlerinin başında olan bütün din görevlilerinin haftasını tebrik etti. Ayrıca Haşr suresinin son üç ayetinin mealini açıklayarak ortamı kuşatan manevi bir atmosfer içerisinde sohbetini sonlandırdı.

Bir bayram havasında geçen buluşmada,  cemaatimiz birbiriyle müsafaha etti ve hem cuma gününü hem de Camiler ve Din Görevlileri haftasını  kutladı.

Cami ve gençlik buluşmasında çorba ikramından sonra Diyanet Gençlik Merkezi Salonunda çay ve pasta ikramında bulunuldu.

Hafta münasebetiyle aynı gün cuma namazından önce ilimiz merkez Ulu Camiinde tüm şehitlerimiz ve ahirete irtihal etmiş olan din görevlilerimizin ruhuna atfen mevlid-i şerif ve okunan hatmi-i şeriflerin duası yapıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi