Dolar : Alış : 32.1203 / Satış : 32.1782
Euro : Alış : 34.9383 / Satış : 35.0013
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1007 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çakü Sağlık Halkasının Yeni Yıldızı Diş Hekimliği Fakültesi

04 Şubat 2021
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Çakü Sağlık Halkasının Yeni Yıldızı Diş Hekimliği Fakültesi
Çakü Sağlık Halkasının Yeni Yıldızı Diş Hekimliği Fakültesi

Son üç yılda yaptığı büyük atılımlarla akademik, bilimsel ve fiziki olarak adeta Türkiye’nin gelişen ve büyüyen tek üniversitesi durumunda olan Çankırı Karatekin Üniversitesi, özellikle sağlık alanında yaptığı devasa büyümeyle tam olarak eşsiz bir sağlık üssü haline geldi.

Açılan bölümleri ve akademik kadrosu ile Türkiye’de ilk iki içinde olan Sağlık Bilimleri Fakültesi

buy cheap kamagra oral jelly

, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun ardından Diş Hekimliği Fakültesi ile sağlık alanındaki ağını genişleten Çankırı Karatekin Üniversitesi bu alanda hızla Çankırı ve Türkiye’nin parlayan yıldızı olmaya aday bir üniversite olma yolunda ilerliyor.

Çankırı Karatekin Üniversitesini sağlık alanında yaptığı bu büyük atılımın özellikle Çankırı’ya gelecek öğrenci profilinin değişiminde büyük rol oynarken aynı zamanda, İlimiz Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı Sağlık Meslek Liselerinde öğrenim gören yaklaşık 500 öğrencinin de kendi şehrinin üniversitesini tercih sebebi olacağı ön görülüyor.

 ÇAKÜ yeni açılan istihdama yönelik ve geçerliliği sürekli tercih edilebilir bölümleri ile yerelde mevcut insan kaynağının üniversiteye kendi şehrinde devam etmesine imkan sağlarken aynı zamanda dışardan da seviyesi yüksek öğrencilerin Çankırı’ya gelmesinin önünü açmaktadır.

Bunun yanında 2023 vizyonu ile büyüyen ve gelişen Türkiye’nin ihtiyacı olan yetişmiş insan gücüne de katkı sunmaktadır.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı yaptığı açıklamada, “  Biz üniversitemiz ve Çankırı’yı uluslararası bir öğretim merkezi haline getirdiğimiz gibi uluslararası bir sağlık merkezi halinde de getirmeyi planlıyoruz. Çankırı Karatekin Üniversitesi bu alanda hızla bölgesinin ve Türkiye’nin parlayan yıldızı olmaya aday bir üniversite olma yolunda ilerliyor.

Sağlık Bilimleri Enstitümüze Turizm Yüksek lisans programı açıyoruz ve bu programla sağlık sektörümüzü birbirine kombine edeceğiz. Ayrıca Tuz Mağarası, Çavundur Termal Suyu,  Çankırı’nın Tarihi ve doğal yerlerini bu kapsama almayı düşünüyoruz.” dedi.

Rektör Ayrancı, Çankırı Karatekin Üniversitesinin bu vizyonunun Çankırı’nın gelişim ve tanıtımına büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi