Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Bu Bayramda Ben de Trafik Polisiyim…”

17 Ağustos 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»“Bu Bayramda Ben de Trafik Polisiyim…”
“Bu Bayramda Ben de Trafik Polisiyim…”

Trafik güvenliği konusunda farkındalığın oluşturulması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü’nce başlatılan ‘Bu Bayramda Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük’ kampanyası kapsamında Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinliğe Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi ŞEKER, İl Müftüsü Bürhan KELEŞ ve diğer yetkililer katıldı.

Kampanya kapsamında çocuklara trafik bilinci aşıladıklarını ifade eden İl Emniyet Müdürü AKSOY, “Amacımız bu Kurban Bayramı’nda trafik kazalarını ve can kaybı riskini en aza indirmektir” dedi.
Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ ise yaptığı açıklamada toplum olarak trafikte sınıfta kaldıklarını ifade ederek, trafik kurallarına daha çok dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. AKTAŞ, “Trafik konusunda iyi bir eğitime ihtiyacımız var. Bu anlamda çocuklara eğitim verilmesi konusunda Emniyet Genel Müdürlüğümüzün aldığı bu karar çok önemlidir. Bu bayramda Camilerimizden de vatandaşlarımızı trafik kurallarına uyulması konusunda uyaracağız” dedi.

Etkinlik, Polisler tarafından çocuklara uygulamalı eğitim verilmesinin ardından sona erdi.

Kaynak.: Valilik İnternet Sitesi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi