Dolar : Alış : 31.1201 / Satış : 31.1761
Euro : Alış : 33.6543 / Satış : 33.7149
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Projesine Katlımda Çankırı 2. Sırada

12 Haziran 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Projesine Katlımda Çankırı 2. Sırada
Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Projesine Katlımda Çankırı 2. Sırada

Okul Sağlığı Hizmetleri; öğrencilerin ve okul personelinin sağlığının değerlendirilmesi, geliştirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi, öğrenciye ve dolayısıyla topluma sağlık eğitiminin verilebilmesi için yapılan çalışmaların tümüdür. Okul Sağlığı Öğrencilerin, öğretmenlerin ve okul personelinin ruhsal, bedensel ve sosyal açıdan tam bir iyilik halinde olmalarını hedefler. Aralık 2018 tarihi itibari ile okul sağlığı çalışmaları Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından yürütülmektedir.

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile T.C. Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan Okul Sağlığı Hizmetleri İşbirliği Protokolü kapsamında; okul çevresi dâhil sağlığı olumsuz olarak etkileyen her türlü etmenin denetimi ile okulda çalışanların ve öğrencilerin sağlıklarının en üst düzeye çıkarılmasını amaçlar. Protokol kapsamında olan Beyaz Bayrak ve Beslenme dostu okul projesi 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında da devam etmiştir. Bir önceki yıl 35 okulumuz Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştı. Bu yıl gerçekleştirilen başvurulardan sonra 135 okulumuz Beyaz Bayrak almaya hak kazandı. Müdürlüğümüze bağlı okullar Beyaz Bayrak projesine başvurmuş ve üç denetim döneminde denetimleri sürmüştür. Böylelikle toplamda 170 okul Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır. Beslenme Dostu okul projesine, proje takvimine uygun olarak 170 okul başvuru yapmış ve102 tanesi Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanmıştır. T.C Sağlık Bakanlığı istatistiklerinden alınan bilgiye göre Türkiye genelinde Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projesine katlımda 2. sırada yer almaktayız.

Okul Sağlığı Hizmetleri kapsamında okul kantinleri birinci ve ikici dönem olmak üzere iki sefer denetlenmiş, okullarda diyabet programı gerçekleştirilmiş, diş ve odyolojik taramaları ve öğrencilere aşı yapılmıştır.

Denetimlerin gerçekleşmesinde emeği geçen personelimize , İl Sağlık Müdürlüğü görevlilerine, idareci öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi