Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Belediyenin Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezine Yoğun İlgi

11 Ekim 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Belediyenin Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezine Yoğun İlgi
Belediyenin Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezine Yoğun İlgi

Çankırı’da 4 Ekim Dünya Hayvanlar Günü münasebeti ile vatandaşlar, Çankırı Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezine akın etti. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği merkeze ziyaretlerin devam ettiği bildirildi.

Çankırı Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezi, hayvan dostu ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. 4 Ekim Dünya Hayvanlar Günü’nde yoğunlaşan ziyaretler kapsamında Çankırı’daki öğrenciler, öğretmenler, sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlar ile mülteci ailelerin ilgi ve desteği sürüyor.  Canlı dostları, bakımı ve tedavisi devam eden sokak hayvanları ile yakından ilgilenirken merkezde bulunan sokak hayvanlarının beslenmesine de yardımcı oluyor. Ziyaretçiler,  sokak hayvanları için mama ve süt yardımı da yapıyor.

Sokak hayvanlarına gösterilen ilgi ve şefkatin artan duyarlılık ve sorumluluk duygusunun bir sonucu olduğunu belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Yerel yönetim olarak her canlıdan sorumluyuz. Sokak hayvanlarımızın da yaşam koşullarını iyileştirmek vicdani bir sorumluluktur. Bu vicdanı, çocuklarımızda oluşturmak için Merkezimizde görev yapan Veteriner Hekimimiz, sokak hayvanlarına bakım ve besleme süreci ile ilgili ziyaretçilerimize bilgi vermenin yanı sıra onları uygulamalı olarak da bu sürece dâhil ediyor. Sahipsiz sokak hayvanlarına her geçen gün artan ilgi bizleri de memnun ediyor.” şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi