Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen görevine başladı

05 Nisan 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen görevine başladı
Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen görevine başladı

Çankırı’da MHP’den Belediye Başkanı seçilerek mazbatasını alan İsmail Hakkı Esen göreve başladı. Esen, şehrül mala beytül emin olmaya geldiklerini söyledi.

Esen, ilk olarak Çankırı adliyesinde İlçe Seçim Kurulu Başkanı Harun Akca’dan mazbatasını aldı. Devir teslim töreni için Çankırı Belediyesine giden Esen, burada çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı.

Belediye önünde düzenlenen devir teslim töreninde dualar edildi, kurban kesildi. Burada konuşan Esen, gönül kapılarının herkese açık olduğunu söyledi.

Bugünün MHP’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 22. yıl dönümü olduğunu hatırlatan Esen, “Bugün öyle bir gün ki tam 22 yıl önce aramızdan ayrılan milliyetçi, ülkücü hareketin kurucusu Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümü. Bugün Çankırı Belediyesini, emaneti geri almak bizlere ayrıca gururlandırıyor.” dedi.

Seçim sürecinde çok şeyler yaşadıklarını ancak inanç ve duruşlarından taviz vermediklerini belirten Esen, şunları kaydetti:

“Evet zor bir göreve talip olduk, bunun farkındayız ama milliyetçi hareket hep zor görevlere talip olup hep de bu zorlukların üstesinden gelmiştir. Bugün de yüce Allah’ın izni ile sizlerin dua ve destekleri ile bu zorlukların üstesinden geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Evet tam 15 yıl oldu. Çok bekledik, çok özlemiştik. Geçmiş dönemde Çankırı’mıza hizmet etmiş olan, belediye başkanlarımıza ve personelimize huzurunuzda vermiş oldukları emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci de Çankırı’da bu heyecan ve sevinci yaşamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ibadet şuuru içerisinde hizmet etme gayretinde olacaklarını söyledi.

MHP’nin Çankırı’da son yıllarda birçok sıkıntı yaşadığına vurgu yapan Şekerci, “Biz geçmişten intikam almaya değil, geleceği planlamaya, memlekete hizmet etmeye geldik. Ama şunu da özellikle belirtmek isterim ki, yapılan yanlışların hesabını Yüce Allah mutlaka soracaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Esen ve beraberindekileri makamda karşıladı.

İsmail Hakkı Esen’i tebrik eden ve yeni görevinde başarılar dileyen Boz, başkanlık mührünü Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e teslim etti.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen de bu güne kadar Çankırı Belediyesi’nde görev yapan tüm kadrolara teşekkürlerini iletirken, diğer siyasi partilerden gelen görüş ve önerilere de açık olacağını sözlerine ekledi.

“RÜŞVET ALAN DA VEREN DE MEL’UNDUR”

Başkan Esen’in talimatıyla belediye binasının giriş kapısına “Rüşvet alan da veren de melundur” Hadis-i Şerif’i yazıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi