Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BAYRAM İKRAMİYESİ MEMURLARA DA VERİLMELİDİR

08 Mayıs 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»BAYRAM İKRAMİYESİ MEMURLARA DA VERİLMELİDİR
BAYRAM İKRAMİYESİ MEMURLARA DA VERİLMELİDİR

TÜRK BÜRO-SEN ÇANKIRI ŞUBE BAŞKANI METİN MEMİŞ’İN YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

EMEKLİLERE VERİLECEK OLAN BAYRAM İKRAMİYESİ MEMURLARA DA VERİLMELİDİR

“Bilindiği üzere şuan Emeklilerimize dini bayramlarda 1000 TL bayram ikramiyesi verilecek. Çok doğru bir karar olmuştur. Emeklilerimiz yıllardır yarı aç yarı tok yaşamaktadır. Ancak eksik bir uygulamadır, Emeklilere verilen bayram ikramiyesinin memurlarımıza da verilmesi için kampanyalar yaptık ve bu çalışmalarımızla Türkiye gündemine oturduk. İnşallah en kısa zamanda bununla ilgili olarak hayırlı gelişmeler olacaktır.

Yine tüm sözleşmeli çalışanlar ve 4/B’lilerin kadroya geçirilmesi için bir dilekçe kampanyası başlattık. Bu dilekçeleri Başbakanlığa götüreceğiz.”

MEMURUN İŞ GÜVENCESİZ VE KURALSIZ ÇALIŞMASINI ASLA KABUL ETMEYİZ

Metin MEMİŞ “Memurum iş güvencesi bu aralar çok gündeme gelmeye başladı. Ancak, Türkiye Kamu-Sen olarak bu konuda duruşumuz çok net. Güvencesiz ve kuralsız çalışmayı asla kabul etmeyiz. Hükümet yetkililerini bu konuda şimdiden uyarıyoruz. Eğer böyle yanlış bir karar alınırsa, üretimden gelen gücümüzü sonuna kadar kullanırız. İş güvencemiz, kırmızı çizgimizdir, kimse bizi bu konuda sınamaya kalkmasın. Emekliliklerine 15-20-30 yıl olana memur arkadaşlarımızı da uyarıyoruz.Üye oldukları sendikalar acaba iş güvencesi hakkında ne düşünüyorlar? Celladına aşık olma durumundan kendilerini kurtarmalarını acizane tavsiye ediyoruz.

 

MÜBAŞİR VE YHS ÇALIŞANLARININ GİH SINIFINA GEÇİRİLMESİ İÇİN ADALET BAKANLIĞI VE SİYASİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLLERİNE YAZI YAZDIK

 

Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Kurum içiUzmanlık Sınavı açılması, SGK çalışanlarına Uzmanlık hakkı verilmesi, Nüfus Müdürlükleri ve İlçe Seçim Kurullarında çalışanların fazla mesai ücretlerinin seçim dönemine bağlı kalmaksızın 5 katı üzerinden ödenmesi, Görevde Yükselme Sınavlarında mülakat uygulamasının kaldırılması taleplerimizi sürdürüyoruz. Kısaca, hizmet kolumuza bağlı kurumlarda çalışan arkadaşlarımızın bütün sorunlarını yakinen takip ediyor, biran önce çözüme kavuşması için her türlü gayreti gösteriyoruz.

 

Sendikamız Adalet Bakanlığı ve AKP, MHP ve CHP Grup Başkanvekillerine gönderdiği 02.05.2018 tarih ve 267 sayılı yazısı ile Adalet Bakanlığı bünyesinde görev yapan Mübaşirler ile Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan personelin GİH Sınıfına geçirilmesini talep etiğimizi çalışanlarımızın bilgilerine sunuyoruz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi