Dolar : Alış : 31.1201 / Satış : 31.1761
Euro : Alış : 33.6543 / Satış : 33.7149
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Esen’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

22 Nisan 2020
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Başkan Esen’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
Başkan Esen’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Başkan Esen, “Corona virüs salgını sebebi ile ulusal egemenliğimizin 100. yıl dönümünü ve dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan’ı bir arada kutlayamamanın üzüntüsü içerisinde olsak da; ay yıldızlı bayrağımızın süslediği evlerimizde ortak coşku ile kutlayacağız.” dedi. Esen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“23 Nisan 1920, yalnızca bir tarih değildir. Türk Milletinin milli iradesinin, egemenliğinin  ve demokrasinin açık bir göstergesidir. Bir asırdır aynı mili şuur ve kararlılıkla yaşattığımız Türkiye Cumhuriyeti ülkümüzü geleceğe taşıyacak olan ise yine bu ülkenin kıymetli çocuklarıdır. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnet ile yâd ediyorum. 

Sevgili yavrularımız,

Tüm dünyaya ve ülkemize sıkıntı veren corona virüs salgınına karşı hep birlikte tedbir aldık. Tedbirlerimizin en önemli kısmını ise kıymetli büyüklerimiz ve değerli çocuklarımız oluşturmaktadır. Bu süreçte okulunuzdan, öğretmenlerinizden, arkadaşlarınızdan, parklardan, dışarıda oynadığınız oyunlardan uzak kaldınız. Atalarınızdan aldığınız mücadeleci ruhun bir parçası olan sabrınıza canı gönülden teşekkür ediyorum.  Bu zorlu sürecin üstesinden başarı ile geldikten sonra sevdiklerinize, sevdiğiniz her şeye yeniden kavuşacaksınız. Ve şimdiden söz veriyorum ki; Allah sağlık versin, gelecek 23 Nisan’ı birlikte planlayarak coşku ile kutlayacağız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Hep birlikte nice 23 Nisanlara…”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi