Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan ESEN, Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivaline katıldı.

16 Ağustos 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Başkan ESEN, Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivaline katıldı.
Başkan ESEN, Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivaline katıldı.

Başkan ESEN; Taşköprü Belediyesi tarafından 15-18 Ağustos tarihleri arasında 33’üncüsü düzenlenen Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivaline katıldı.

Başkan ESEN, dünyaca ünlü Taşköprü Sarımsağının tanıtımı için Taşköprü Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve 33’üncüsü düzenlenen festivalin açılış kurdelesini kesti ve protokol üyeleri ile birlikte festival alanında kurulan stantları gezdi.

 
Taşköprü Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen 33. Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali’nin açılışını yaptıklarını belirten Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, “Festivaller birlik ve beraberliğin simgesi, gurbetteki ile sıladakinin kaynaşma vesilesidir. Yöre kültürü ve kendine özgü güzelliklerin tanıtılmasındaki en büyük araçtır. Ayrıca bizim dinimizin bir emri olan Sılayı Rahim anlayışı da festivaller sayesinde gelişmektedir” dedi.

Konuşmaların ardından sponsor firmalara, davetlilere ve protokol üyelerine Başkan Çatal, plaket takdim etti. Ardından Hindistan, Sırbistan. Bulgaristan, Güney Kore, KKTC ve Türkiye’den gelen ekipleri, kendi ülkelerine ait halk oyunlarını sergiledi.

Festivalin açılışına Sayın İsmail Hakkı ESEN ile birlikte Kastamonu eski Milletvekilleri Hasan Altan, Mehmet Yıldırım ve Mehmet Serdaroğlu, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi