Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Esen, “30 Ağustos Zaferi İbretlik Mesajlarla Doludur”

28 Ağustos 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Başkan Esen, “30 Ağustos Zaferi İbretlik Mesajlarla Doludur”
Başkan Esen, “30 Ağustos Zaferi İbretlik Mesajlarla Doludur”

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümü münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Başkan Esen, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları öncülüğünde yapılan kurtuluş mücadelesinin hür doğmuş ve hür yaşamış Türk milletinin tarihine gurur duyulacak bir başarı olarak yazıldığını kaydetti. Esen, mesajında şu ifadelere yer verdi.

“ ‘Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır!’ diyerek en başından önemli bir yol haritası çizen Büyük Lider Mustafa Kemal’in önderliğinde başlatılan direniş hareketine Türk halkının destek vermesi ve Türk Ordusunun 26 Ağustos 1922 tarihinde işgal kuvvetlerini büyük taarruz hareketi ile bozguna uğratması, milletimizin hür yaşama iradesinin somut bir göstergesidir.  97 yıl önce sömürgeci devletlerin planlarını alt üst eden 30 Ağustos Zaferi, dünden bugüne Türk milletinin var oluşuna, birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzuruna dair hain projeler içerisinde olanlara da ibretlik mesajlarla doludur.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını minnet ve saygıyla anıyorum.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi