Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Boz “Kıyamet, Cehaletle Gelecek…”

27 Kasım 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Başkan Boz “Kıyamet, Cehaletle Gelecek…”
Başkan Boz “Kıyamet, Cehaletle Gelecek…”

Çankırı Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Öğretmenler Günü kutlama programı yine dolu dolu geçti. Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz,  “Öğretmenler Günü” dolayısı ile düzenlenen yemekte Çankırı merkezde görev yapan öğretmenler ile bir araya geldi. Öğretmenler, aileleri ile birlikte güzel bir akşam geçirdi.

Çankırı’da çalışan öğretmenler, aileleri ile birlikte Belediye tarafından düzenlenen özel programda bir araya geldi. Öğretmenlere AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu başta olmak üzere protokol de eşlik etti. Konuklarını kapıda karşılayan Belediye Başkanı Hüseyin Boz, yaptığı konuşmada bizlere bilenle bilmeyenin bir olmadığını bildirenin Yüce Allah olduğunu söyleyerek “Peygamber Efendimiz hadislerinde kıyametin cehaletle geleceği bildirilmiştir. Bilgiyi kullanacak kişilerin iyi ve ahlaki değerlere sahip bireyler olması da son derece önemlidir. Bu yüzden öğretmenlerimiz çok önemli.” dedi.

Makamı ne olursa olsun her insanın bir öğretmenin öğretmencisi olduğuna dikkat çeken Boz, “Sizler yoksanız, bir sonraki neslin hastalandığında gideceği doktoru, otobüsünü kullanacak şoförü, temiz ve sağlıklı gıda üreticisi, iklim ve mevsime göre zevkli ve güzel bir şekilde giyinebilmesini sağlayacak tekstilcisi, vatanını koruyacak askeri, ülkesini yönetecek devlet adamı, ressamı, müzisyeni, şairi, yazarı, pilotu, polisi, kısacası geleceği yok… Bizler çalışıp çabalayarak dünyanın en meşhur sanatçısı, en başarılı bilim adamı, en etkili siyasetçisi, en etkileyici filozofu olabiliriz. Lakin ne olursak olalım, yaşadığımız sürece, öğretmenlerimizin öğrencisi olarak kalırız. Başta eğitim hayatım boyunca bana emek vermiş öğretmenlerim olmak üzere hepinizi saygı ve hürmet ile selamlıyorum.” diyerek tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi