Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BAŞKAN AYHAN’DAN YENİ YIL MESAJI

29 Aralık 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»BAŞKAN AYHAN’DAN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN AYHAN’DAN YENİ YIL MESAJI

TÜRKİYE KAMU-SEN ÇANKIRI İL BAŞKANI AYHAN’DAN YENİ YIL MESAJI

Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı İsmail AYHAN, 2019 yılının milletimiz ve ülkemiz için hayırlar getirmesini diledi.

 

Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı İsmail AYHAN , 2019 yılının milletimiz ve ülkemiz için hayırlar getirmesini diledi. Geçtiğimiz yılda yaşanan önemli olaylara değinen Ayhan, aşağıdaki açıklamayı yaptı:
“Döviz kurlarındaki yükselişe bağlı olarak artan enflasyon nedeniyle memur ve emeklilerimizin hızla ekonomik bir dar boğazın içine çekildiği bir yılın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Toplu sözleşme düzenine geçilmiş olmasına rağmen 2009 yılından beri yetkili ama etkisiz sendikaların imzaladıkları toplu sözleşmeler nedeniyle memur ve emeklilerin maaşlarının reel olarak eridiği, ülkemiz ekonomisindeki gelişme gelir pastasını büyütürken, çalışanın gelirden aldığı payın bir türlü büyütülemediği, aksine gelir dağılımında adaletin biraz daha bozulduğu bir yıl daha geçirdik.

Her toplu sözleşme döneminde olduğu gibi bu toplu sözleşme döneminin de kaybedeni memur ve emekliler olurken içinde bulunduğumuz ay itibarı ile %21,62’ye ulaşan enflasyona rağmen %13 zam alan memur ve emeklilerin maaşlarındaki erimeyi telafi etmek adına ortaya koyduğumuz ek zam talebini kabul ettirmek üzere yoğun bir faaliyet yürüttüğümüz bu dönemde, 2019yılı maaş artışlarının revize edilmesi beklentimizi de dile getirdik.

Bununla birlikte 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen seçimlerde milletimizin hür iradesini ortaya koyduğu tercihleri neticesinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçildi. Bu minvalde bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları ile bağlı ve ilgili kuruluşlarda son derece köklü değişiklikler gerçekleştirildi. Hiç kuşkusuz ki, bu dönüşüm de kapanan ve birleşen kurum ve birimler, değişen ve yenilenen mevzuat nedeniyle kamu görevlilerimiz adına sancılı bir süreci beraberinde getirdi. Bu adaptasyon sürecinin kamu görevlilerimiz adına bir olumsuzluğa mahal vermeden tamamlanması için her türlü çabayı gösterdik, bundan sonra da göstereceğiz.

24 Haziran seçimleri öncesinde hemen hemen bütün partilerin seçim beyannamelerinde yer alan memurların ek göstergelerine ilişkin düzenleme yapılacağı vaadine yönelik olarak Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın polisler, hemşireler, imamlar ve öğretmenlerimize verdiği 3600 ek gösterge sözünün, bütün memurları kapsayacak şekilde genişletilmesi ve kamu görevlilerinin ek göstergeye ilişkin sorunlarının kalıcı olarak çözülmesi için büyük bir çaba gösterdik. Önümüzdeki yıl da en önemli gündem maddelerimizden bir tanesi kamu görevlilerimizin ek gösterge sorunu olacak.

Önümüzdeki yıl, kamu görevlilerimizin ve emeklilerimizin 2020 ve 2021 yıllarındaki ekonomik geleceğinin belirleneceği V. Dönem toplu sözleşme görüşmeleri gerçekleştirilecek. Bundan önceki toplu sözleşme tecrübemiz; 2009 öncesi kazanımlarımızla sonraki dönemde yaşanan kayıplar karşılaştırıldığında, kamu görevlilerinin hak ve menfaatlerinin gelişmesi noktasında bu toplu sözleşme masasına Türkiye Kamu-Sen’in yetkili olarak oturmasının zorunlu olduğunu ortaya koyuyor. Bu hedefe, popülizmden uzak, gerçek anlamda sendikacılık yaparak, hiçbir menfaat gözetmeksizin yalnızca kamu görevlilerinin hakları uğruna mücadele ederek ve işimize dört elle sarılarak ulaşacağımızdan hiç kuşkumuz yok. Çalışmak bizden taktir siz değerli kamu görevlilerimizden ve Yüce Allah’tandır.
2018, ülke olarak içimizden gelen tehditleri bertaraf etme yolunda kararlı adımlar attıkça, yurdumuza yönelik dış tehditlerin giderek arttığı bir yıl oldu. Özellikle bölgemizde yaşanan savaşların can almaya devam ettiği, kandan beslenen küresel güçlerin ülkelerdeki çekişme ve savaş ortamını körükleyerek gerginlikleri artırdığı bir yılı geride bırakıyoruz. Kasıtlı olarak cahil ve geri bırakılmış toplumların yeraltı kaynaklarına da el koymak isteyen ve bu uğurda bir damla petrol için milyonlarca masumun kanını akıtmayı hiçe sayan gözü dönmüş canilerin, Ortadoğu’daki cadı kazanını kaynattıklarını müşahede ediyoruz.

Buna rağmen savaş çığırtkanlarının, karanlık planlarını bozmak adına Afrin’e gerçekleştirdiğimiz Zeytin Dalı Harekâtı ve son günlerde sıkça dile getirilen muhtemel Münbiç operasyonu ile ülkemizin sınırlarımız ötesindeki gelişmelere karşı gösterdiği hassas ve kararlı yaklaşımın bölgemizde barış ümitlerini bir nebze olsun yeşerttiğini gördük.

Bu çerçevede 2018 yılının sonlarına doğru az da olsa gelecek adına umutlarımızı artıran bu gelişmelerin, 2019 yılının tamamına hâkim olmasını temenni ediyorum. Yeni yılın tüm insanlığa huzur, mutluluk, barış, sağlık ve esenlikler getirmesini; tüm çalışanların emeğinin karşılığını tam olarak alacağı, herkesin kendisi ve ailesinin insanca yaşamasına yetecek düzeyde bir gelire kavuşacağı, demokrasinin tüm kurumlarıyla hayat bulacağı bir yıl olmasını dilerim.

Bölgemizi kasıp kavuran kan ve gözyaşının en kısa sürede sona ermesini, açlık ve yokluk içinde perişan kalmış mazlumların bir an önce refaha kavuşmasını, şehitlerimizin mübarek kanları üzerinde yükselen devletimizde gözü olan iç ve dış tüm mihrakların bertaraf edilerek askerimize, polisimize, milletimize kurulan kahpe tuzakların Devletimizin gücü, milletimizin iradesi ile bozulmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.

Bizlerin huzur ve refahı için cansiperane bir mücadele veren tüm güvenlik güçlerimizin burnu dahi kanamadan, ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu süreçten daha da güçlenmiş olarak çıkması umuduyla tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutlar, 2019yılının hayırlar getirmesini temenni ederim. ”

 

İsmail AYHAN
Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Temsilcisi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi