Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BASIN AÇIKLAMASI

23 Ekim 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»BASIN AÇIKLAMASI
BASIN AÇIKLAMASI

İYİ PARTİ ÇANKIRI İL VE MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI

İlkokullarda her gün ilk derse girerken çocuklarımızın hep birlikte okuduğu andımızın ana sınıfından başlanarak en az 9. Sınıfa kadar çocuklarımıza okutulmasını Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya SELÇUK’tan talep ediyoruz.

Kurucumuz, kurtarıcımız, Ulu Önder Atatürk döneminde Milli Eğitim Bakanı Sn. Reşit GALİP Bey tarafından yazılarak çocuklarımıza 1933 yılından beri okutulan andımız ne yazık ki 80 yıl sonra 2013 yılında kaldırıldı. Bu durum çocuklarımızın doğru eğitimini, milli ve manevi değerlerimizi kazanmalarını engelleyen büyük bir hata olmuştur.

Türküm, doğruyum, çalışkanım. İlkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi, özümden çok sevmektir. Ülküm, yükselmek ileri gitmektir. Varlığım TÜRK varlığına armağan olsun. Ne mutlu TÜRK’üm diyene ifadelerinin, öğretilerinin nesi yanlıştır?

Kimleri ne rahatsız etmiştir ki kaldırıldı? Andımızın kaldırılması, ülkemizin düşmanlarını, bizi bölüp parçalamak isteyen emperyalistleri sevindirmiş Aziz TÜRK Milletini derinden üzmüştür.

Binlerce yıldır her karışını şehit kanlarıyla sulayarak ve hala her gün şehit vermeye devam ederek vatan eylediğimiz bu aziz toprakları savunmak; büyüğüyle, küçüğüyle tüm milletimizi çok sevmek uğruna her türlü fedakarlığı yapmak ülküsü ve Türk Milleti olmaktan gurur duymayı öğreten bu And bu eğitim her çocuğumuza çok gereklidir.

Andımızdaki değerleri benimsemiş nesiller yetiştirilmeli; coğrafi, kültürel ve ekonomik açıdan dünyanın en zor en önemli ve en değerli coğrafyasında bulunan vatanımızı korumak için andımızdaki değerleri benimsemiş nesilleri yetiştirmek zorunluluktur.

Andımızdaki Ne Mutlu TÜRK’üm Diyene! ifadesi, her türlü etnik, dini ve mezhebi ayrımı reddeden milletimizin birleştirici, bütünleştirici ve en önemlisi ulus devlet olmamızı sağlayacak öğretidir.

Unutulmamalıdır ki yaşadığımız bu zor coğrafyada var olabilmemiz için ilk ve vazgeçilmez şartı ulus devlet olabilmektir.

Dünyanın pek çok ülkesinde eğitimde tüm çocuklara benzer öğretiler verilmekte, vatanseverliği özendiren antlar okunmaktadır.

Pedagojik olarak andımızın gerekliliğini bu formasyonu almamış öğretmen Milli Eğitim Bakanımızın iyi ve doğru değerlendirilerek okullarımızda andımızın tüm çocuklarımıza okutulmasının sağlanmasını istiyoruz.

Evlerimizde her gün çocuklarımızla birlikte andımızı okuyacağız bu değerleri onlara kazandıracağız. Ancak mutlaka okullarımızda da topluca okuyarak dostun düşmanın tüm dünyanın NE MUTLU TÜRKÜM DİYENİZ duymasını istiyoruz.

Aziz Türk Milleti andımızı okutanları da yasaklayanları da asla unutmayacaktır.

Partiler seçim kazanabilir, iktidar olabilir ama önemli olan tarihe nasıl geçeceklerdir.

Biz TÜRK Çocukları her sabah uyandığımızda varlığımız Türk varlığına armağan olsun, Ne Mutlu TÜRK’üm diyeceğiz!

 

 Erkan Yakup DOĞAN
İYİ Parti Merkez İlçe Başkanımız

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi