Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BARIŞ PINAR HAREKATINA DESTEK BİLDİRİSİ

01 Kasım 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»BARIŞ PINAR HAREKATINA DESTEK BİLDİRİSİ
BARIŞ PINAR HAREKATINA DESTEK BİLDİRİSİ

KORGUN BELEDİYE MECLİSİ’NDEN

BARIŞ PINAR HAREKATINA DESTEK BİLDİRİSİ

Korgun Belediye Meclisi, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na destek açıklamasında bulundu.
Meclisin olağan toplantısı, Sayın Kaymakamımız Göksel YÜKSEL’İN de katılımlarıyla Belediye Başkanı Hasan Hüseyin KOZAN başkanlığında gerçekleştirildi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Fırat’ın doğusunda düzenlediği Barış Pınarı Harekatı’na destek veren bir bildiri yayınlandı.

 Bildiride, “Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideoloji ile on binlerce vatandaşımızın hayatına kasteden Güney Doğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen Bebek, Çocuk, Kadın  dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.

Devletimiz güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.

Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekatı oluşturmaktadır…

DEAŞ,PKK,PYD,YPG AYNIDIR…

Suriye de 8 yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.

Suriye topraklarının önemli bir bölümü DEAŞ-PYD-YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK’nın  Suriye de ki yapılanması olan PYD_YPG, Kuzey Suriye de geniş bir alanı kontrol etme imkanı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir.

Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır.

Bu terör örgütleri Suriye de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkanı bulmuştur.

Otoriterlerini  yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da  özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler.

Etnik temizlik uygulayan, demografik  yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası anlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye milli ordusuyla birlikte barış pınarı harekatı düzenlenmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Hükümetimizin almış olduğu Barış Pınar Harekatı kararını destekliyoruz. Harekatın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz. Allah tüm askerlerimizin ve aziz Türk milletinin yar ve yardımcısı olsun…

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi