Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

18 Ocak 2020
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

16.01.2020

Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Valilik Birlik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.


Bütün illerimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen toplantı Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ’ın başkanlığında yapıldı. Toplantıya Valimiz AKTAŞ’ın yanı sıra Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN, Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Murat ARI, Vali Yardımcısı Vekili Mustafa Emre KILIÇ, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, daire müdürleri ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.


Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali AKTAŞ, aslında her tür bağımlılığın bir olumsuzluk olduğuna dikkat çekti. Bağımlılık denince akla sadece uyuşturucu, alkol ve benzeri bağımlılıkların geldiğini ifade eden Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ şunları söyledi: “Toplantımızın ana konusu uyuşturucu, alkol ve benzeri bağımlılıklar. Her türlü bağımlılıkla bireysel olarak veya bağımlılığın çeşidine göre toplumsal olarak mücadele etmeliyiz. Bu mücadelede üstümüze düşen; bağımlılığa sebep olan etkenleri ortadan kaldırmaktır. Bağımlılık bir sebepten ortaya çıkar. İnsanoğlunun zaafları çok. Bu zaafları ortadan kaldırmak görevimiz olmalı. Bunun için aileler ve sosyal ortam büyük önem arz ediyor. Özellikle Milli Eğitim ve Diyanet, insanların eğitimiyle ilgili yapacakları çalışmalarla bu zaafları büyük oranda ortadan kaldırabilirler. Çocuklarımızı aileden başlayarak çok iyi eğitmemiz lazım. Önce bireysel olarak sonra biz hep birlikte kitle olarak bağımlılıkla mücadele etmemiz gerekiyor. Bağımlı olanların çok sık kullandığı metruk binaların ortadan kaldırılması lazım. İnsanların bağımlı olmaması veya bağımlıysa bu bağımlılıktan kurtulması için elimizden ne geliyorsa yapmamız lazım. Bu hem kurumsal hem de insani görevimiz.”


Vali AKTAŞ’ın konuşmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından birer sunum yapıldı. Daha sonra Özel Kalem Müdürlüğü tarafından ilimizdeki metruk binalar, uyuşturucu kullanımı ve satışı açısından riskli olan park ve rekreasyon alanlarına güvenlik kamera sistemi kurulması konularında bilgilendirme yapıldı.


Toplantı görüş ve düşüncelerin alınmasının ardından sona erdi.

İlimize bağlı bütün ilçelerimizde de Kaymakamların başkanlığında aynı konuda toplantıların da ilerleyen günlerde yapılacağı bildirildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi