Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Babsa Grubu Güneş Enerji Terfi Hattı Yapımı Tamamlandı

03 Kasım 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Babsa Grubu Güneş Enerji Terfi Hattı Yapımı Tamamlandı
Babsa Grubu Güneş Enerji Terfi Hattı Yapımı Tamamlandı

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğince yapımı tamamlanan Babsa grubu güneş enerjisi terfi hattı açılışına Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTÇİOĞLU, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan YILDIZ, İl Genel Meclisi Başkanı ve Üyeleri, STK temsilcileri, ilgili daire amirleri ve teknik personeller katıldı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan YILDIZ ”Babsa Grubu içme suyu tesisi merkez ve Yapraklı ilçelesine bağlı 14 köyde 1.295 nüfusa içme suyu temin etmektedir. Söz konusu içme suyu tesisinin yapımına 1991 yılında başlanmış ve 40 km’lik çelik borulardan meydana gelen tesis 12 lt/sn ihtiyaç debisiyle 1995 yılında faaliyete alınmıştır.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin imkânları ile hattın 2018 yılına kadar 7 bin metrelik kısmı değiştirilerek bakım ve onarımı yapılmış olup, 2018 yılında ise 3 bin 160 metrelik kısmının değişimi gerçekleştirilmiştir. Bunun yanı sıra son yıllarda küresel ısınma sonucu oluşan su kaynaklarının azalması nedeniyle güneş enerji terfi hattı yapımı planlanarak tamamlanmıştır.

Sonuç olarak 2018 yılında Babsa grubu içme suyu için İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğince 997 bin TL harcama yapılmış ve özellikle yaz aylarında yaşanan su azalmalarına bağlı sıkıntılara karşı tedbir alınmış ve suyun debisinde artış sağlanmıştır.” Dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi