Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Atkaracalar Belediye Başkanı Harun Oflaz ve Çardaklı Belediye Başkanı Osman Yılmaz Faaliyetlerini Paylaştı

10 Şubat 2021
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Atkaracalar Belediye Başkanı Harun Oflaz ve Çardaklı Belediye Başkanı Osman Yılmaz Faaliyetlerini Paylaştı
Atkaracalar Belediye Başkanı Harun Oflaz ve Çardaklı Belediye Başkanı Osman Yılmaz Faaliyetlerini Paylaştı

Oflaz ve Yılmaz “Yatırımlarda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği olmazsa ilçelerimizde bir taşı bile istediğimiz gibi yerine koyamayız. Biz bir küçük ilçe ve küçük bir beldeyiz. Dar bütçelerimiz ile hareket ediyoruz. En büyük faktör Cumhurbaşkanımız. Daha sonra milletvekillerimiz, il başkanımız, ilçe başkanımız, belediye meclis üyelerimiz ve en son bizleriz geliriz.” dediler.

Atkaracalar Belediye Başkanı Harun Oflaz ve Çardaklı Belediye Başkanı Osman Yılmaz Çankırı Basınıyla Buluştu

Covid-19 tedbirleri kapsamında, Maske, Mesfa, Hijyen konularında taviz verilmeyen salonda Saygı duruşu ve İstilal Marşımız seslendirildi. 

Oflaz ve Yılmaz “Yatırımlarda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği olmazsa ilçelerimize bir taşı bile yerine istediğimiz gibi koyamayız. Biz bir küçük ilçe ve küçük bir beldeyiz. Dar bütçelerimiz ile hareket ediyoruz. En büyük faktör Cumhurbaşkanımız. Daha sonra milletvekillerimiz

, il başkanımız, ilçe başkanımız, belediye meclis üyelerimiz ve en son bizleriz geliriz.

Oflaz ve Yılmaz, “İlçe ve Belde Halkımız teveccüh göstererek bizi bu makama layık gördü. Bizlerde Atkaracalar ve Çardaklı sevdalıları olarak bu görevleri üstlendik.” İfadelerini kullandılar.

Gerçekleştirdikleri istişareler ile İlçe ve Beldelerinin çehresini değiştiren koca yürekli Başkanlar düzenledikleri basın toplantısında yaptıkları hizmetleri sıraladılar, gerçekleştirecekleri projeleri anlattılar.

Atkaracalar Belediye Başkanı Harun Oflaz ve Çardaklı Belediye Başkanı Osman Yılmaz, Halk Eğitim Merkezinde düzenledikleri basın toplantısında görev yaptıkları senelerdeki hizmetleri ile önümüzdeki yıllarda yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında slayt eşliğinde bilgiler verirken, basın mensuplarının sorularını cevapladılar.

Atkaracalar Belediye Başkanlığı Harun Oflaz Faaliyet Raporunu sıralarken, Çardaklı Belediye Başkanı Osman Yılmaz’da ondan geri kalmadı.

Başkan Oflaz, Belediyenin Vizyon ve Misyonunu yeniden tanımlayarak, zihniyet değişimini gerçekleştirdiklerinin altını çizdi, yeni projelerin sağlanması konularında da yapılan çalışmaları anlattı.

Oflaz, “Atkaracalar İlçesi, Çavundur Beldesi ile Çankırı’nın sesini Türkiye’de hatta Avrupa’da, Dünyada duyurmaya devam edecek, bundan benim hiç kuşkum yok” dedi.

Çardaklı Belediye Başkanı Osman Yılmaz, “Göreve geldikten sonra İlçe Belediye Başkanı ve Meclis üyesi arkadaşlarımla projeleri gerçekleştirmek için nerden başlayacağımıza baktık. Meclis üyesi arkadaşlarımla saatlerce istişare ettik, bir ruh, bir çalışma aşkı vardı, kimse çalışmaktan kaçmadı. Atkaracalar ve Çardaklı için kollarımızı sıvadık. İlimiz Çankırı, ilçemiz Atkaracalar, beldemiz Çardaklı ve köylerimiz için bir yürek, tam bir ekip olduğumuzu görmekten büyük keyif alıyorum. İnşallah bu ekip önümüzdeki dönemde de ilçelerimizle birlikte Çankırı’nın vizyonunu değiştirmeye devam edecek.”

Mezarlık Bakım Onarımından bahsederek konuşmasına başlayan Oflaz, “Ölüsüne hiç hayrı olmayanın dirisine faydası olmaz” ifadelerini kullandı. Atkaracalar İlçemizdeki Mezarlıkların temizlenmesi, düzenlenmesi, Bakımı ve Onarımı Belediyemiz tarafından yapıldı. Park Bahçe Temizlik Çalışmalarımız ile, Yol Park ve Caddelerimizde; çim ot biçme toplama, ilaçlama, ağaç budama çalışmaları yapıldı. Kameraların Yenilenmesi ile, Atkaracalar çarşı merkezinde bulunan eski kameraların yenilenmesi gerçekleşti.

Şehir Girişlerinin Yapılması İlçemizdeki iş makileri sayesinde ilçemizin giriş çıkış yol çalışmaları yapıldı. Mezarlık Yollarının Yapılması Atkaracalar ilçemizde bulunan mezarlık yolarının yapımını gerçekleştirdik. Kantar Aracının Kurulması Atkaracalar ilçemiz ve çiftçilerimiz için çok önem arz eden, yoğun çaba ve gayretlerimiz sayesinde kazandırılan 60 tonluk kantar Toprak Mahsülleri Ofis alanına yapıldı. Hoşislamlar Şölenini Gerçekleştirdik. İlçemiz için geleneksel olarak yapılan Hoşislamlar şölenini gerçekleştirdik.

Ilıpınar Mahallemize Doğalgaz bağlandı. Merkezimize bağlanmış olan Ilıpınar mahallemizde doğalgaz çalışmaları başlatıp evlere doğalgazları bağlanılmıştır. Doğalgaz Geçen Yoların Tamiratı ile, Doğalgaz hatlarının geçmiş olduğu yollarımızın tamiratları ve yol yapım işlerimizi tamamladık.

Camilerin Işıklandırma Çalışmaları ile, İlçemizde Bulunan Hoşislamlar Türbesi ve camilerin ışıklandırma çalışmalarını gerçekleştirdik. Toprak Mahsulleri Ofisi Ofis Binası Yapımı ile, Yeni toprak Mahsulleri Ofis idari binasının yapımı gerçekleştirildi. İlçemizin Giriş Çıkış Aydınlatma Çalışması ile İlçemiz giriş çıkışları ve köprülerinin aydınlatma çalışmaları yapıldı. Bu ışıklandırma ile bir yerleşim yeri olduğunun farkına varıldı.

Köyleriminiz Alt Yapı Çalışmaları ile, Atkaracalar belediyemizin imkanları ve özel idaremizin destekleri ile kükürt ve üyük köylerimizin alt yapı çalışmalarını yaptık. Köylerimizin Grup Yolu Olan Caddemizin Parke Taş Çalışması ile, Demirli, Üyük, Kızılıbrık, Kükürt ve Bayramören köylerimizin de grup yolu olan Alaattin Ceceli Caddesi yolu kilit parke döşenip halkımızın ve köylülerimizin hizmetine sunularak çok uzun yıllardır çekilen bir mağduriyeti ortadan kaldırdık.

Hoşislamlar Bakım Onarım Çalışmaları ile, Hoşislamlarımızın çevre düzenlemesi, aydınlatma işlemlerinin yapımı ve camiimizin bakım, onarımı, kiremitlerinin yenilenmesi yapıldı. Çay Temizlik Çalışması ile, Belediyemizin girişimleri ile DSİ tarafından ilçe içerisinden geçen çayın temizliği gerçekleştirildi. Yayla Yollarının Yapım Çalışmalarını gerçekleştirerek İlçemizde bulunan yaylalarımız ve Hayvancılık bölgesinin yolarını yapmış bulunmaktayız.

Su Getirme Çalışmaları ile, İlçemizin 30 yıllık ihtiyacı olan suyu Aksu mevkiin çalışmalar yapıp 6 km uzaklıktan İlçemize Suyu getirmiş bulunmaktayız. Su deposu yapılarak arıtma sistemleri kurulmuştur.

Kültürel Faaliyetlerimiz Konya iline Vatandaşlarımızın bütün masrafları karşılanarak tur düzenlenmiştir. Akmayan Mahalle Çeşmelerinin Bakımı, İlçemde bulunan akmayan mahalle çeşmeleri için bakım onarım çalışması gerçekleştirildi. Doğalgaz Kaynaklı Asfalt Çalışmaları Cadde ve sokaklarda doğalgaz nedeni ile bozulan asfaltlar iş makinesi ile kazılarak yeni asfaltlama çalışmalarımız başlarını gerçekleştirdik. İçme Suyu Borularını Aldık. 5,500 metre içme suyu ana şebeke su borumuz hibe olarak alınmış olup ilçemize teslimatını gerçekleştirdik.

Kaza Kırım Ekipmanı kazandırdık. Yapmış olduğumuz girişimler sonucunda dönemin Çankırı Valisi Sayın, Hamdi Bilge Aktaş’ın desteği ile Afat Müdürlüğünden hibe yolu ile kaza kırım ekipmanını ilçemize kazandırdık.

GES Çalışmalarını hayata geçirdik. Çankırı da ilk kez bir belediyenin yaptığı çalışma olan Güneş Enerji Santralini bitirdik. Çöp Konteynerlerini Yeniledik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan hibe olarak almış olduğumuz 60 adet çöp konteynerlerimizi teslim alıp eksik ve kırık olanları ile değişimini sağladık. Yol Süpürme Aracı Alındı. Araç filomuza 7m3 kapasiteli 2020 model 1833-D marka ford yol süpürme aracımızı Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe olarak aldık.

Sosyal Tesisi Yeniledik. Eski Düğün salonumuz Atkaracalar Belediye Sosyal Tesisi olarak yenilenerek halkımızın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanıp ilçemize yakışır bir hale getirilip hizmete sunulmuştur.

Maske Dağıtımı ve Dezenfeksiyon Çalışmaları ile, Covid-19 Hastalığına karşı vatandaşlarımıza 10.000 Maske dağıtımı, Cami, Okul ve Resmi Kurumların dezenfekte edilmesini belediyemiz ekiplerince gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Kangal Su Borusu Alımını gerçekleştirerek İller bankasından hibe yolu ile almış olduğumuz 63’lük ve 90’lık altyapı şehir şebekesi şu borularını belediyemize kazandırdık.

Araç Dönüşümün Yapılması Belediyemiz envanterinde bulunan Man kamyonumuzu modernize ederek, yol yıkama, kanalizasyon açma, itfaiyeye su takviyesi yapabilme, yangına müdahale edebilme, yol ıslama ve köpükle yangına müdahale, pis şu çekebilme özelliklerini bir araç üzerinde toplayarak yeni bir iş makinesi kazandırdık.

Ağaçlandırma Çalışmaları ile, İlçemizin 4 Bir yanına ağaçlandırma yaparak daha yeşil bir Atkaracaları, vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Araç Filomuzu Genişlettik. Botaş‘tan hibe yolu ile belediyemize kazandırdığınız 4×4 Landrover marka aracımızı teslim aldık. Ayrıca belediyemiz envanterinde bulunan ford marka aracınızı ise modernize ederek kasalı kamyona çevirmek sureti ile halkımızın hizmetine sunduk.

30 Senelik Hizmet Islahını Gerçekleştirdik. 30 Yıldır Açılmamış olan dereleri açarak vatandaşlarımızın tarla ve arsalarının su kesilmesini engellemiş olduk. Ramazanda Belediyemiz Vatandaşla Birlikte Gerek COVİD-19 Hastalığı sebebi ile dışarı çıkamayan yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza Ramazan boyu yemek dağıtımı belediyemiz personeli tarafından gerçekleştirilmiştir.

İstinat Duvarı Çalışmaları ile, İlçemiz içerisinde bulunan Hoşislamlar ve Ilıpınar Alt geçitlerinin istinat duvarı çalışmalarını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. İtfaiye Aracı Alımı yörede parmakla gösterilecek bir araç olarak tarif etmeden geçemeyeceğim. Ford marka, ckk1 bir tipinde 27 metre teleskopik bomlu, itfaiye aracımız belediye garajımızda yerini almıştır.

D-100 Karayolunun Işıklandırılmasını üstlendik. İlçemiz içerisinden geçen Samsun- İstanbul (D-100) karayolumuzun yol aydınlatması yapılarak hem ilçemize hem de bu yoldan geçen sürücülerin hizmetine sunulmuştur.

Dezenfeksiyon Çalışmalarımız ile, Belediye personelimiz tarafından Covit-19 ile mücadele kapsamında ilçemizdeki parklar, okullar, camiler, kahvehane önleri, market önleri, kamelyalar, resmi kurumlar gibi halkımızın ortak kullanım alanları dezenfekte edilmektedir. Ilıpınar Mahallemizin Yol Bakım Çalışmalarımıza hız kazandırdık. Belediye personelimizin çalışmaları ile ılıpınar mahallemizin yol bakım çalışmaları yapılmıştır.

Doğalgaz Kaynaklı Yol Yapım Çalışması; Doğalgazdan dolayı bozulan yollarımızın parke taşı döşemelerini yaptık. Su Arklarını Temizledik. Arazimizdeki ekim alanlarının sular altında kalmasını engellemek ve vatandaşlarımızın daha çok verim alabilmeleri için ark alma çalışmalarını tamamladık. Kanal Temizleme Çalışmalarımız ile, İlçemiz içerisinde geçen kanalımızın temizlik çalışmalarını tamamladık. Köprü Genişletme Çalışmalarımız İlçemiz içerisinde bulunan hoşislamlar caddesin (süleymanağa cami yanı) üzerinde ve Ahmet Ceceli caddesi(eski mezbahane) üzerinde bulunan yerlerdeki köprülerin genişletme çalışmaları tamamlandı.

Eğitime Destekte geri durmadık. Belediyeniz eğitime destek kapsamında ilçemiz lisesinin okul boyamasını ve ilçemizdeki öğrencilere tablet dağıtımını gerçekleştirdik. İlçemizdeki Çeşmelerin Yenileme Çalışmalarını Gerçekleştirdik.

İlçemizde bulunan kötü durumda olan çeşmelerimizin yenileme çalışmaları ve uygun yerlere çeşme yapım işini tamamladık. Yayla Yollarının Bakımının Yapılması sağladık. İlçemizde bulunan yaylaların taşlama ve kumlama çalışmaları yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Modern Çöp Toplama Tesisinin Yapılması ile, İlçemizde bulunan vahşi depolama yeri olarak kullanılan çöp yerinin kaldırılarak. Atkaracalar Belediyemiz, Çardaklı Beldemiz ve Saçak Beldesinin ortaklaşa, Çankırı çevre birliği ile yapılan anlaşma neticesinde belirlenen yere çöp toplama yeri yapılmış ve toplanan çöplerden enerji üretimi işlemi gerçekleştirilmektedir. Belediye Binamızın Doğalgaz Dönüşümünün Yapılması Belediyemizce ihalesini yapmış olduğumuz Doğalgaz dönüşüm işini gerçekleştirdik.

Gerçekleştirmeyi planladığımız Projelerimiz olan Kent Meydan Projesi, Hoşislamlar Projesi, Ilıpınar Asker Balıkları Projesi olmazsa olmazlarımızdan olacak projelerimizdir. “dedi.

Çardaklı Belediye Başkanı Osman Yılmaz görevde bulunduğu 2009-2021 yılarındaki Faaliyet Raporunu Basın Mensuplarıyla Paylaşarak Çardaklı beldesinin çehresinin değiştiğini vurguladı.

İşte Osman Yılmaz’ın Faaliyetleri

Beldemiz karayolu girişinin alt geçit ile giriş yapılması sağlanıp yaklaşık 1.5 km’lik yolun tamamı sıcak asfalt ile kaplandı. Beldemiz içerisine çok amaçlı sosyal tesis yapıldı ve bu sosyal tesis içerisinde bir adet yemekhane, bir adet kahvehane, bir adet misafirhane, bir adet yaren odası bulunmaktadır.

Beldemiz içerisine bir adet gençlik merkezi binası yapılmıştır. Buranın içerisinde ise bir adet market ve bir adet kahvehane ve gençlik salonu bulunmaktadır. Beldemiz imar planı en son 1997 yılında revizyon edilmişti ve artık çağın ihtiyaçlarını karşılayamamaktaydı bu sebep ile güncel ve daha şehirsel bir ilave revizyon imar planı yaptırılmıştır. Beldenin imar yönünden gelişmesi ve büyümesi hedeflenmiştir.

Beldemize 2019 yılında bağlanan Bozkuş mahallemizin imar planı yaptırımı başlamış ve büyük ölçüde tamamlanmıştır. Beldemiz halkının büyük bir bölümünün tarım ve hayvancılıkla uğraşmasından dolayı belde içerisinde bulunan ahır vs. Gibi yapıların hıfsısıha uygunluğu içerisinde belde içerisinden daha uygun bir alana taşınması amacı ile hayvancılık için imar planı yapılmış ve parselasyon planı oluşturulmuştur. Kısa süre içerisinde de halkımız ile buluşacaktır.

Beldemiz içerisinde bulunan merkez camii yeniden yapıldı ve çevre düzeni içerisinde beldemize yeni bir görünüş kattı. Yine aynı camiinin yan tarafında bulunan Şeyh Sinanlar türbesi yeniden yapıldı ve beldemiz içerisinde dini turizme katıldı. Camiimizin şadırvanı yenilendi. Vatanın birlik ve bütünlüğünün önemli olduğu 15 Temmuz gecesinde halkımızın büyük bir direnişi ile hainlerin püskürtüldüğü darbe girişiminin anıtı olarak 15 Temmuz şehitler anıtı beldemiz meydanına yapıldı.

Beldemiz içerisinde doğalgaz hattı geçirildi ve halkımıza sunuldu. Şu anda beldemizde kömür gibi doğaya ve çevreye zararlı yakıtlar kullanılmamaktadır bunun yerine daha ekonomik ve daha temiz bir yakıt türü olan doğalgaz kullanılmaktadır. Beldemiz içerisindeki tüm cadde sokak bulvarlar parke kilit taş döşemesi yapıldı ve halkımıza sunuldu. 40000 m2lik parke döşemesi yapılarak halkın modern bir beldede yaşaması sağlandı.

Araç filomuz sürekli yenilendi ve güncellenmesi sağlandı. Beldemiz girişine tak kemer yapılarak görsel bir estetik sağlandı. Belde içerisindeki alt yapının yıllar öncesinden kalması sebebi ile içme suyu altyapısında asbestli boru bulunmaktaydı. Bildiğiniz üzere asbest insan sağlığı açısından çok zararlı bu yüzden yaklaşık 3 km lik hattı yeniledik ve daha iyi olan hdpe polietilen su boruları ile değiştirdik. Beldemiz kanalizasyon hattı ise arklardan oluşmaktaydı biz ise bunları Koruger boru içerisine alarak halkımızı sorunsuz bir alt yapı ile buluşturduk. Yeni yerleşim yeri olan kooperatif evlerinin alt yapısını sıfırdan yaparak halkımızın hizmetine sunduk.

Halkımızın güvenliği açısından çok sayıda güvenlik kamerasıyla beldemizi donattık ve güvenli bir belde olarak halkımıza sunduk. Doğaya verdiğimiz önemle çıktığımız bu yolda halkımızla birlikte sayısız fidan ve ağaç dikerek ormanlarımızı çoğalttık. Halkımızın konut ihtiyacını karşılamak için yeni kooperatif yerlerinin önünü açtık. Bozkuş mahallemizde önemli sorun olan içme suyunu tamamen sorun olmaktan çıkardık ve yaptığımız 50 tonluk biriktirme deposunu mahallemize kazandırarak 1 km yeni şebeke su hattı döşemesi yaptık.

Cadde ve sokaklarımıza otobüs durakları yaparak belde ulaşımına kazandırdık.

11 ayın sultanı ramazan ayında halkımızla birlikte iftar yemekleri düzenledik ve birlik beraberlik ortamında hizmetimizi sürdürdük. Geleneksel hale gelmiş festivallerimizle halkımızın mutlu ve eğlenceli yaşamasına özen göstererek değerli beldemizin tanıtımına katkıda bulunduk. Beldemize sağlık hizmeti olarak bir adet sağlık ocağı kazandırdık. Beldemiz gençlerinin spor aktivitelerini gerçekleştirmeleri amacı ile bir adet kapalı halısaha, bir adet açık halısaha ve bir adet çok amaçlı saha yaptık. Beldemiz mezarlık girişlerini yeniledik ve yollarını yaptık.

Beldemize bir adet PTT bürosunu kazandırdık ve halkımızın hizmetine sunduk. Beldemiz, Atkaracalar Belediyesi ve Saçak Belediyesi ortak bir adet katı atık toplama alanı kurarak geri dönüşüme katkıda bulunduk. Beldemize 230 adet çöp konteynırı alarak beldemizin mahalle cadde ve sokaklarındaki çöp konteynırlarını yenileyerek halkımızın hizmetine sunduk. Beldemiz için önemli olan tarımın gelişmesi için bir adet değirmen binasını halkımıza kazandırdık. Halkımızın saç çukuru mevkiinde bulunan yaylasına bir adet görevli evi ve bir adet büyük ahırı kazandırdık. Yayla yollarımızın bakım ve onarımını yaparak halkımızın kolay ulaşımını sağladık.

Büyük salgın olan ve dünyayı etkisi altına alan covid-19 mücadelesinde en ön safta yer alarak büyük bir özveri ile personelimizle birlikte halkımızın ihtiyaçlarını yerine getirdik. Toplu kullanılan alanların ilaçlamalarını yaptık ve halkımıza sağlıklı bir yaşam sunmaya çalıştık. Beldemiz Ilıca Göleti’nin halkımıza millet bahçesi olarak kazandırılması için projelendirme işlemleri başlatılmıştır. Beldemiz içerisinden geçen Uluçayın dere ıslahının yaptırılması için çalışmalarımız devam etmektedir.

Yılmaz, “11 Yıldır İlk Defa Çankırı Basını İle Buluşmak Bizleri Memnun Ve Mutlu Etti”

Beldemiz içerisinde bulunan Nihat Sözen parkının güncel ve modern bir hava kazanması için projelendirilmesi yapılmaktadır. En kısa zamanda yapılıp halkımıza sunulacaktır. Çardaklı Belediye Başkanı Osman Yılmaz faaliyetlerini basınla paylaşarak bundan böyle buluşmamız İnşallah devam edecektir.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyerek sözlerini tamamlayan, Yılmaz katkılarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ederim diyerek sözlerini bitirdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi