Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ASİL KANIMIZ KİRLENMESİN!

26 Haziran 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»ASİL KANIMIZ KİRLENMESİN!
ASİL KANIMIZ KİRLENMESİN!

Çok kıymetli halkımız;

Cennet mekân Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’in dediği gibi “Gençliğimizi büyük bir savaş beklemektedir. Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karşı büyük bir savaş.”

 Hepimizin bildiği gibi bugün çağımızın ve Türk Gençliği’nin üzerinde kafa yorulması gereken en önemli sorunlarından biri “Madde Bağımlılığı”dır. 

Resmi istatistiklere göre ülkemizde yılda yaklaşık 100.000 (yüz bin) insanımızı tütün bağımlılığı, yaklaşık 1000 (bin) insanımızı da uyuşturucu madde bağımlılığı nedeniyle kaybediyoruz. Sigaraya başlama yaşı ortaokul hatta neredeyse ilkokul seviyesine kadar düşmüş, uyuşturucu bir maddeyi ilk kullanım yaşı ise lise çağlarına kadar inmiş durumdadır. 

Ülkemizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Bütün umudum gençliktedir” diyerek vatan toprağını emanet ettiği gençlerimiz birtakım sosyal medya sayfaları ve kullanıcıları, televizyon/internet dizileri, şarkılar vb. araçlar ile madde kullanımına özendirilmekte ve hayatlarının en aktif dönemlerinde bağımlılık batağına saplandırılmaktadırlar. 

Uyuşturucu ile mücadelenin ülkemize yıllık maliyeti ise 1 MİLYAR TL sınırına dayanmıştır! 26 Haziran tarihi Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 1987 yılında, uyuşturucu kullanılmayan sağlıklı bir toplum hedefine ulaşmak, uyuşturucu ile mücadele konusunda uluslararası alanda eylem ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla  “Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” olarak kabul edilmiştir.

Dünyanın en büyük gençlik hareketi olan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak “26 Haziran Uyuşturucu ile Mücadele Günü” vesilesiyle gençliğimizin ve ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan “Madde Bağımlılığı” karşısında yukarıdaki veriler doğrultusunda tehlikenin geldiği boyuta dikkat çekerek sizleri bir kez daha bilgilendirmeyi kendimize görev ediniyor ve sizlere diyoruz ki:


Uyuşturucu ile mücadeleyi sadece kolluk güçlerimiz, sağlık personellerimiz ve belirli kuruluşların mücadelesi olarak görmeyiniz. Birer vatandaş olarak gençliğimize örnek davranışlar sergileyiniz, kültürel değerlerimizi, örf ve adetlerimizi her fırsatta onlara aktarınız. Şüpheli gördüğünüz durumlarda ise “beni ilgilendirmez” demeyiniz ve ihbar mekanizmasını kullanarak mücadeleci birimlerimize yardımcı olunuz. 


İstikbalimizin geleceği, 2023’ün Lider Ülkesi Türkiye’nin mimarları gençlerimize muhtaç oldukları kudretin damarlarındaki asil kanda mevcut bulunduğunu tekrar hatırlatmak için gelin hep birlikte el ele verelim.


Sevgili Gençler;Türk Gençliğinin karşı karşıya olduğu uyuşturucu tehlikesine karşı verdiğimiz amansız mücadelede bizlere katılmanız, bu tehlikeden her daim uzak kalmanız ve gençliğimiz için düşündüğümüz projeleri birlikte hayata geçirmek için sizleri de ilim irfan yuvası Ülkü Ocaklarımıza davet ediyoruz.

M. Alperen ŞAHİN
Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı


Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi