Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Arama Kurtarma Çalışmalarında Kullanılacak Olan Yeni Drone Tanıtıldı

01 Temmuz 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Arama Kurtarma Çalışmalarında Kullanılacak Olan Yeni Drone Tanıtıldı
Arama Kurtarma Çalışmalarında Kullanılacak Olan Yeni Drone Tanıtıldı

Çankırı İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından arama kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere satın alınan Drone’un tanıtımı yapıldı. Çankırı Atatürk Stadyumu’nda yapılan tanıtıma Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, Vali Yardımcısı Vekili Mustafa Emre KILIÇ, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, AFAD İl Müdürü Hasan Sait KORKUTATA, ilgili daire amirleri ve AFAD çalışanları katıldı.


Drone hakkında Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ’a bilgi veren teknik elemanlar, Drone’un yağmurda ve karda uçabildiğini, toza, suya ve darbelere dayanıklı olduğunu ifade ettiler. AFAD’ın arama kurtarma faaliyetlerinde kullanılacak olan Drone, 30 dakika havada kalabilme, 30X Optik, 6X dijital yakınlaştırma yapabilen kameraya sahip olma ve 1800 metre uzaklıktaki bir objeyi 10 metreye kadar yakın ve net gösterebilme kabiliyetlerine sahip olduğunu bildiren teknik personeller, Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ ve diğer protokol mensuplarına uçuş gösterisi yaptılar.


AFAD’ın yeni Drone’unun, arama kurtarma faaliyetlerinde süreyi kısaltarak, olaylara daha çabuk müdahale etmeyi ve sonuçlandırmayı sağlayacak endüstriyel ölçekte bir Drone olduğu belirtildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi