Dolar : Alış : 31.1201 / Satış : 31.1761
Euro : Alış : 33.6543 / Satış : 33.7149
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AMASIZ, ŞARTSIZ SÖZLEŞMELİYE KADRO VE 3600 EK GÖSTERGE

09 Aralık 2022
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»AMASIZ, ŞARTSIZ SÖZLEŞMELİYE KADRO VE 3600 EK GÖSTERGE
AMASIZ, ŞARTSIZ SÖZLEŞMELİYE KADRO VE 3600 EK GÖSTERGE

AMASIZ, ŞARTSIZ SÖZLEŞMELİYE KADRO VE 3600 EK GÖSTERGE

Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Yüksel DEMİRBAŞ’ın yazılı basın açıklamasıdır.          

Mevcut 3600 ek gösterge eksik ve yetersizdir. Bu konuda tüm memurların beklentisinin karşılanarak, herhangi bir eksiklik bırakılmadan 3600 ek gösterge meselesi çözülmelidir. 

Malum-senin yaptığı açıklamalarda düzenlemenin memnun edici olduğu yönünde görüş bildirmiş memurdan yana net tutum ortaya koyamamıştır. Göstermelik kabul etmemeler ise; tamamıyla gaz almaya yöneliktir. Biz arsa pazarlamacısı, 3-5 müteahhitin taşeronu yada iş takipçisi değiliz. Biz bütün kamu çalışanının hak ve menfaati için uğraşan, didinen, çaba sarf eden bir sendikayız.

Hazır bütçe yasası TBMM’nde iken eksik kalan, belli bir kesimin mağduriyetine yol açan tüm hususların yeniden düzenlenmesini ve iyileştirilmesini bekliyoruz.

Amasız, fakatsız bütün sözleşmelilerin kadroya alınmasını istiyoruz. Sözleşmelilerin 3+1 şeklinde kadroya geçirilmesi ve bu süreçte tayin hakkından dahi yoksun olması bazı sendikalar için kazanım olabilir ancak; bizim için, Türkiye Kamu-Sen için değildir. Biz tüm sözleşmelilerin şartsız, amasız ve fakatsız kadroya geçirilmesini talep ediyoruz. 

Vergi dilimlerinden kaynaklanan mağduriyetlerin giderilmesi, Yardımcı Hizmetler Sınıfının GİH’e geçirilmesi, özlük haklarının yeterli olmaması, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarıyla ilgili yaşanılan olumsuzluklar, kurum içi uzmanlık kadrolarının ihdas edilmesi, servis hizmeti, nöbet ücreti, fazla mesai ücreti ve bunun gibi sorunlarla ilgili hazırlığı olan, çalışması olan, gayreti olan tek Sendikayız.

Türk Büro-Sen süreci en başından beri eksisiyle artısıyla objektif olarak tartan, memurun her zaman yanında olacak şekilde tavrını açıkça ortaya koyan bir sendikadır. Sendikamız ile diğerleri arasındaki farkın değerlendirilmesini kamu çalışanlarının ve kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.

Yüksel DEMİRBAŞ
Türk Büro-Sen
Çankırı Şube Başkanı

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi