Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ALANLAR SENDİKALARIN ER MEYDANIDIR

19 Ağustos 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»ALANLAR SENDİKALARIN ER MEYDANIDIR
ALANLAR SENDİKALARIN ER MEYDANIDIR

     5. Toplu görüşmelerin yapıldığı şu günler de kamu çalışanı memurlar tam bir hayal kırıklığı yaşamaktadır. Son iki yıldır gıda  giyim eğitim giderlerinin yanında akaryakıt elektirik  doğalgaz gibi yaşamda olmazsa olmaz olan gider kalemlerine gelen zamları kamu çalışanları iliklerine kadar hissetmiş kara kara düşünmektedir.

Bilindiği üzere malum Sarı sendika 10+10 ve taban aylığa 600 tl olan  TÜRKİYE KAMU SEN .in taleplerini gerçekçi  bulmadığını beyan ederek  Türkiye de iki yıldır gelen zamlardan bihaber olduğunu verdiği 8+7 ve 200 tl lik  komik zam teklifi ile tüm kamu çalışanlarına göstermiştir.

Toplu görüşmelerde yetkili olan malum sendika pısırık cılız bir vaziyette hükümetten lütuf bekler hale gelmiş tabanın haykırışlarına kulak tıkamış acaba bu girdaptan nasıl çıkarım derdine düşmüştür  yıllardır hükümet desteğini alarak büyüdüğü için korkuları gayelerinin ve amaçlarının önüne geçmiştir.

Hükümetin kamu çalışanlarına reva gördüğü bu zam teklifine itirazımızı bu gün yapalım . otobandan önceki son çıkışı kaçırmayalım .Malum yetkili sendikanın yıllardır sendikacılık ve kamu çalışanı adına kılını kıpırdatmadığını bilerek Türkiye Kamu Sen genel başkanımız Sn: Önder KAHVECİ   her şeye rağmen yetkili sendika olan Memur  Sen ‘e açık çek vermiş ve her Türlü desteğe hazır olduğunu beyan etmiştir. Tabiki tıkalı kulaklar duymaz , kapalı gözler  görmez .

Artık  kamu çalışanı memur kardeşim sen susma sizler için meydanlarda haykıran yüreklere destek ver. Senin için mücadele edenin yanın da ol unutmayalım ki; BİZE GEREKSİZ SAYGIDAN SUSAN DİLLER DEĞİL HAKKI TUTUP KALDIRAN YÜREKLER  LAZIM…….

SİZLERİ 19 AĞUSTOS PAZARTESİ SAAT 17:30 DA KARATEKİN PARKINDAKİ MAAŞ ZAMLARI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMAMIZA BEKLİYOR  Saygılar sunuyorum.

Türk Sağlık Sen il Temsilcisi
Serhat GÖKCE

                                                                                                                                           

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi