Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

5. Sınıf İngilizce Destek Materyalleri, İlimiz İngilizce Öğretmenleri Tarafından Hazırlandı

09 Ekim 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»5. Sınıf İngilizce Destek Materyalleri, İlimiz İngilizce Öğretmenleri Tarafından Hazırlandı
5. Sınıf İngilizce Destek Materyalleri, İlimiz İngilizce Öğretmenleri Tarafından Hazırlandı

Bilgi ve iletişim teknolojilerinin yaygınlaştığı ve uluslararası ilişkilerin hızla arttığı günümüzde yabancı dil bilmenin önemi daha da ortaya çıkmış ve en az bir yabancı dil bilgisi bireylerin mutlaka sahip olması gereken beceriler arasında yer almıştır. Buna göre, yabancı dil öğreniminin okullarımızda daha etkin hale getirilmesi ve niteliğinin artırılmasına yönelik çalışmalar Bakanlığımızca yürütülmektedir.

12.09.2018 tarihli ve 123 sayılı Talim ve Terbiye Kurul Kararı eki İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesinin Açıklamalar bölümünde yer alan 7. madde doğrultusunda ortaokul 5. sınıflarda yabancı dil ağırlıklı eğitim veren okullarda uygulanmak üzere 5 ve 6.sınıf  İngilizce Dersi Öğretim Programları ile bu programlara uygun olarak hazırlanan destek materyalleri öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur.

5nci sınıf İngilizce dersi destek materyallerinden birisi de, ilimiz İngilizce öğretmenleri Elif GENÇ ve Melis BUDAK tarafından hazırlanmıştır. Hazırlanan materyal ile İngilizce derslerinde başarının arttırılması ve öğrencilerin İngilizceyi sevmeleri amaçlanmıştır.

Hazırlanan materyallerin dinleme metinleri ayrıca hazırlanmış olup, seslendirme CD’lerine de hazır hale geldikten sonra Genel Müdürlüğümüz web sitesinden ve eba.gov.tr adresinden erişim sağlanabilecektir.

Hazırlanan İngilizce materyallerine http://tegm.meb.gov.tr/www/yabanci-dil-agirlikli-egitime-yonelik-5-ve-6-sinif-ingilizce-dersi-ogretim-programlari-ile-destek-materyalleri-hazirlandi/icerik/534 adresinden ulaşılmaktadır.

İngilizce materyalinin hazırlanmasında emek veren başta İngilizce Öğretmenleri Elif GENÇ ve Melis BUDAK olmak üzere katkı sağlayan bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi