Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

4-6 YAŞ KURAN KURSLARIMIZIN YILSONU COŞKUSU

06 Mayıs 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»4-6 YAŞ KURAN KURSLARIMIZIN YILSONU COŞKUSU
4-6 YAŞ KURAN KURSLARIMIZIN YILSONU COŞKUSU

 İl Müftülüğümüze bağlı Aksu Sultan Selim ve İmam-ı Azam Kur’an Kurslarımızın 22.04.2019 Pazartesi günü, Gayretoğlu ve Astarlızade Hilmi Efendi Kur’an Kurslarımızın ise 25.04.2019 Perşembe günü Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu Konferans salonunda 4-6 yaş grubu sınıfları yılsonu kapanış programı yapıldı. Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın Eşi Seval AKTAŞ Hanımefendi, İl Müftümüz Bürhan KELEŞ, İl Milli Eğitim Müdürü ve İl Müftü yardımcılarının katılımıyla gerçekleşen program büyük beğeni topladı.

            İstiklal Marşının okunması ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda selamlama konuşması yapan İl Müftümüz Bürhan KELEŞ; “İl Müftülüğümüz bünyesinde açılan 4-6 yaş sınıflarımıza evlatlarını gönderdikleri için velilerimize teşekkür ederiz. Eğitim ailede başlar ve okulda devam eder. Tahrîm Sûresi 6. âyet-i kerimede Cenâb-ı Allah: “Ey îman edenler! Kendinizi ve ailenizi, yakıtı taş ve insanlar olan ateşten koruyun…” buyurmaktadır. Altı yaşa kadar çocukların karakterleri oluşur. Bu dönemde çok dikkatli olunması gerekir. Çocuklar açısından bu dönem iyi değerlendirildiğinde, hayatlarına olağanüstü güzellikler ekleme imkânı vardır. Bu dönemde çocuklarımızın gerekli dini eğitimi almaları için İl Müftülüğümüz olarak bütün imkânlarımızı kullanıyoruz. Bizim derdimiz yavrularımızın kalplerine Allah ve Peygamber sevgisini yerleştirmektir. Yavrularını kurslarımıza gönderen siz velilere, öğrencilerimize ve onların kalplerine Peygamber sevgisini yerleştiren Kur’an Kursu Öğreticilerimize çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.


            Katılan misafir ve veliler tarafından büyük ilgi ve beğeni ile izlenen program 4-6 yaş sınıfı öğrencilerinin yapmış olduğu gösteriler ve sergiledikleri rontların ardından İl Müftümüz Bürhan KELEŞ’in yaptığı dua ile sona erdi.    

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi