Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bakanlık Müfettişleri ve Okul Müdürleri Yaran Meclisi’ne Misafir Oldu

12 Mart 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Bakanlık Müfettişleri ve Okul Müdürleri Yaran Meclisi’ne Misafir Oldu
Bakanlık Müfettişleri ve Okul Müdürleri Yaran Meclisi’ne Misafir Oldu

İlimize ziyarette bulunan Bakanlık Müfettişleri ile İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve okul müdürlerinin katıldığı Çankırı Oğuz Boyları Yaran Meclisinde ocak yakıldı. Yöresel kültür mirasında önemli bir yere sahip olan ve asırlardır yaşatılan yaran geleneği “Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği” ev sahipliğinde misafirlere tanıtıldı.

Yaran kültürü; misafirperverlik, cömertlik, cesaret, kahramanlık, yiğitlik, sebat, yardımlaşma ve dayanışma, birlik ve beraberlik, sevgi ve saygı, istikrar, düzeni bozacak davranışlardan uzak durma, merhamet, diğerkâm olma ve tevazu gibi değerler üzerine kuruludur.Yapılan etkinlikler vasıtasıyla bu değerlerimizi tekrar hatırlama fırsatı bulduk. Farklı illerden ilimize rehberlik ve denetim amaçlı gelen Bakanlık Müfettişlerimize Çankırı Kültürünün farklı yönlerinin toplum eğitimi  üzerine yaran meclislerinde yapılan çalışmalar sunuldu.

Eğlenirken öğreten, öğretirken düşündüren birçok yaran oyununun sergilenmesinden sonra yemek ikramı ve karşılıklı iyi dileklerle yaran meclisi sona erdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak katkıları nedeniyle “Çankırı Belediye Başkanlığı”namisafirperverlikleri nedeniyle  “Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği”ne, teşekkür ederiz.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi