Dolar : Alış : 31.1201 / Satış : 31.1761
Euro : Alış : 33.6543 / Satış : 33.7149
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

29 Ağustos 2021
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

İYİ PARTİ ÇANKIRI İL BAŞKANLIĞI 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Tüm dünyanın adından övgü ile bahsettiği, nesilden nesile emperyalizme karşı direnen bir halkın destanı haline dönüşen 30 Ağustos 1922 Zaferi Büyük Tearuzu’nun başarı ile sonuçladığı aynı zamanda kurtuluş savaşının başarı ile sonuçlandığını müjdeleyen bir tarih olarak kayıtlara geçmiştir. Bu tarih yalnız Türk basınının da değil dünya basınında da yankı uyandırmıştır. Esarete ve sömürüye baş eğmeyen bu necip millet, dağınıklığı birleştirerek, yeisi bir kenara atarak; pencere demirlerinden kamaların, demiryolu raylarından silahların, ilmik ilmik Elif’in kağnısı ile cepheye taşınan cephanenin bağımsızlığı müjdelediğini göstermiş ve 30 Ağustos 1922 de taarruz ruhuyla düşmandan temizlenen vatan toprakları mazlum ve mağdur milletlerin de zincirlerini kırarak özgürlüklerine kavuşmalarına vesile olmuştur. Bu şanlı zafer ilk olarak 1924 yılında Dumlupınar’ın Çal köyü yakınlarında Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün katıldığı bir törenle “Başkumandan Zaferi” olarak kutlanmıştır.  

Bundan 950 yıl önce, 26 Ağustos 1071 Malazgirt zaferi ile Anadolu kapılarının Türk milletine açan Sultan ALPARSLAN ve 99 yıl önce 30 Ağustos zaferi ile Anadolu topraklarını kadim Türk yurdu yapan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’E Türk milleti minnettardır.  

Üzerinden 99 yıl geçmiş olan bu zafer

buy cheap kamagra online

, Anadolu halkının kararlı duruşu ve fedakârlıkları ile ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN yol göstericiliğinde, üstün bir askeri başarı olmasının yanında, din, dil, ırk ve inanç farkı gözetmeden omuz omuza mücadele veren bir halka onurunu ve bağımsızlığını tekrar kazandırmıştır. Atatürk’ün izinden giden bir nesil olarak; tarihi şanlı zaferler ile dolu olan büyük TÜRK milletimizin ve Çankırılı hemşerilerimizin 30 Ağustos zafer bayramının 99. Yıl dönümünü en kalbi duygularımızla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnet ile anıyoruz. 28.08.2021

İYİ PARTİ ÇANKIRI İL BAŞKANI

             Aydın AKBAŞ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi