Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

11 Eylül 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı
2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

Çankırı merkez ve ilçelerinde görev yapan rehberlik öğretmenlerimiz ile 2019-2020 eğitim – öğretim yılı Eylül ayı toplantısı yapıldı.

Bahçeşehir Koleji’nde yapılan toplantı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR’ın açılış konuşması ile başladı. Arif KIRKPINAR, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak rehberlik öğretmenlerine çok değer verdiklerini, rehberlik faaliyetlerinin okullarda çok önemli olduğunu, rehberlik öğretmenlerine okulun, ilin ve ülkenin eğitim ve öğretim seviyesinin yükseltilmesinde çok büyük görevler düştüğünü, rehberlik öğretmenlerinin öğrencilerin akademik başarılarının artmasına ve duygusal zekâlarının gelişmesine yönelik çok önemli katkılar sağladığını ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman yanlarında olduklarını belirterek, geçtiğimiz dönemde yapılan başarılı çalışmalardan dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.   

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN’ da yapılan ve planlanan özel eğitim ve rehberlik hizmetleri çalışmalarından bahsetti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl ulusal hedeflerinin ‘Şiddeti Önleme ve Rehberlik Hizmetlerinin Tanıtılması’ konuları olduğunu belirtti. İl Rehberlik Hizmetleri Danışma Kurulu toplantısında da bu yılki yerel hedeflerin belirleneceğini, il genelinde uygulanan rehberlik ihtiyaçları anketinin sonuçlarını göz önüne alarak ‘Üst Öğrenim Kurumlarının Tanıtılması ve Okul Başarısını Artırma’ hedeflerini komisyona teklif edeceğini belirtti.  

Toplantının ikinci bölümünde ise Çelebi ÇAĞLAYAN tarafından ‘Eğitimde Fark Yaratan

PDR Hizmetleri’ konulu sunum gerçekleştirildi.

      Toplantının sonunda yeni dönemde yapılacak çalışmalar ve yıllık çalışma planlarının hazırlanması üzerinde duruldu. Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi