Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

14 MART TIP BAYRAMINDA SÖZ YETER! İCRAAT İÇİN BEKLENMEMELİDİR!

17 Nisan 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»14 MART TIP BAYRAMINDA SÖZ YETER! İCRAAT İÇİN BEKLENMEMELİDİR!
14 MART TIP BAYRAMINDA SÖZ YETER! İCRAAT İÇİN BEKLENMEMELİDİR!

14 MART TIP BAYRAMINDA SÖZ YETER! İCRAAT İÇİN BEKLENMEMELİDİR!

Sağlık çalışanları yetersiz istihdam, yoğun iş yükü ve ekonomik kayıplar gibi çalışma hayatında birçok sorunla uğraşmaktadır.

Çalışanlar sorunlarına çözüm beklerken her 14 Mart Tıp Bayramında sürekli müjdeler verip oyalamak, ortaya somut bir şey koymamak gibi bir anlayışla bol kepçe söz ve vaatte bulunarak kendilerini dakikalarca alkışlatan bir siyasi iktidar ve onun karşısında sessiz kalan, boyun büken yetkili ama etkisiz malum sendikanın arasında ezilmekten kurtulamamışlardır.

5 yıldır sürekli tasarı hazır, üzerinde çalışıyoruz, sona gelindi gibi ucu açık sözlerle günü kurtaran yarına da umut dağıtmaktan öteye geçmeyen tam bir şark kurnazlığı deyimi ile örtüşen süreç hala devam etmektedir.

Vahim olanı ise bundan 5 yıl önce malum yetkili sendikanın toplantısında verilen yıpranma payı sözünü dakikalarca üyelerine alkışlattıran, boy boy afiş bastıran, broşür dağıtan sarı sendikanın devleti yöneten siyasi erk tarafından verilen sözlerin takipçisi olmaması, gündemde tutmaması hatta görmezden gelmesi ve üç maymunu oynamasıdır.

14 Mart Tıp Bayramı yerine getirilmeyen ve bir yıl sonra tekrar edilen müjdelerin günü olmaktan artık kurtarılmalıdır. Sağlık çalışanları müjdeler almaktan usandı, siyasiler söz verip tutmamaktan sıkılmadı; sarı sendika da alkış tutmaktan yorulmadı. Malum sarı sendikaya da halisane dost tavsiyesi olarak yıllardır yapamadığını yapmaya yani sağlık çalışanlarının yanında taraf olmaya davet ediyoruz.

Türk Sağlık Sen olarak bizler sağlık çalışanlarının bu beklentilerinin karşılanması adına hazırlandığı belirtilen tasarının bir an önce kamuoyu ve sağlık çalışanları ile paylaşılmasını, sosyal taraflar ile istişare edilerek yasalaşmasını şiddetle talep ediyoruz.

Sağlık Bakanımızın iyi niyetli açıklamalarının farkındayız lakin artık sözün yerini kanun maddelerinin aldığını da görmek istiyoruz. Lafla peynir gemisinin yürümediğini, kuru lafla karın doymadığını bizler biliyoruz. Siyasilere ve onlara iradelerini ipotek vermiş sarı sendikaya hatırlatmak istiyor, ete kemiğe bürünmüş yıpranma payı ile birlikte diğer özlük haklarındaki iyileştirmelerle TBMM’den geçen bir icraatı dört gözle bekliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 14 Mart Tıp Bayramının tüm sağlık çalışanlarına hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

 

Türk Sağlık-Sen Çankırı İl Temsilcisi
Serhat GÖKÇE

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi