Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

14. “Çankırılılar/ Taşmektepliler Buluşması” ile Öğrenciler Mezun Oldu

06 Mayıs 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»14. “Çankırılılar/ Taşmektepliler Buluşması” ile Öğrenciler Mezun Oldu
14. “Çankırılılar/ Taşmektepliler Buluşması” ile Öğrenciler Mezun Oldu

 İlimizin en köklü lisesi konumundaki Çankırı Lisesi, bu yıl mezun olacak öğrencileri ile eski mezunlarını Çankırılılar/Taşmektepliler buluşmasında bir araya getirerek kep atma töreni gerçekleştirdi.

Bu sene 14. gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Çankırılılar/Taşmektepliler Buluşması Çankırı Lisesinde gerçekleştirilen program ile başladı. 
Saygı duruşu ve arkasından İstiklal Marşının söylenmesinden sonra açılış konuşması Okul Müdürü Güngör Çalışkan tarafından yapıldı.

Çalışkan konuşmasında,  ” Çankırılılar/Taşmektepliler buluşmasının 14´üncüsünü yapıyoruz. Aramızda olmanızdan dolayı onur duyduk. Bugün de geçmiş ile geleceği bir araya getirme gayreti içerisinde, bizlerin bu okulda aldığı vatan, bayrak, millet sevgisiyle beslemeye çalıştığımız 89 vatan evladını mezun veriyoruz. Onlarla sizi yan yana getirdik. Bu da ayrı bir gurur vesilesi oldu. Hoş geldiniz diyor iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

Eski mezunlar adına yapılan konuşmaların ardından bayrak devir teslimi ve akabinde Çankırı Lisesi Marşı söylendi. Temsili olarak mezuniyet belgelerinin  verilmesinin ardından öğrenciler kep attı.

Çankırı Lisesinde yapılan törenin ardından Taşmektep´e (Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi) geçilerek eski mezun öğrencilerin okul fotoğraflarından oluşan sergi gezildi.

Topluluk daha sonra çelenk koyma, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızı söylemek üzere Anıt Alanına gitti. Burada yapılan programdan sonra eski mezunlardan ayrılan yeni mezunlar ailelerinin de katıldığı ve mezuniyet belgelerini verdiği okul bahçesine geçtiler. Burada kep atan mezunlar lise öğrenimlerini bitirmenin gururunu yaşadılar.

Geçmiş ile geleceğin bağlarını kuvvetli tutmak adına buluşmayı düzenleyen ve emek veren idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi